Kas yra eteriniai aliejai?
Eteriniai aliejai yra koncentruoti augalų ekstraktai, prisotinti natūraliai augaluose besikaupiančiais cheminiais junginiai. Aliejai išgaunami iš augalų keliais būdais - distiliavimo, šalto spaudimo, ekstrahavimo. Eteriniai aliejai užfiksuoja augalo kvapą ir skonį, savybes, kitaip tariant- „esmę“. Unikalūs aromatiniai junginiai suteikia kiekvienam eteriniam aliejui specifinį kvapą. Juose yra sukoncentruota augalų jėga, energija, vibracijos. Eteriniai aliejai gaunami distiliuojant (garais ir (arba) vandeniu) arba mechaniniais metodais, pavyzdžiui, šaltuoju spaudimu. Kai kur naudojamas senovinis ekstrahavimo būdas, bet jis nebėra toks populiarus dėl savo brangumo.


Kokias savybes turi eteriniai aliejai?
Beveik visi eteriniai aliejai turi antiseptinių savybių, tačiau daugelis jų taip pat turi priešgrybelinių, antivirusinių ir antibakterinių savybių. Kiti eterinių aliejų pranašumai yra jų antioksidantinės, antimikrobinės ir priešuždegiminės savybės.


Ar jūsų aliejai yra kaip nors praskiesti?
Ne, mūsų eteriniai aliejai yra gryni ir natūralūs, sertifikuoti. Eteriniai aliejai niekuomet nėra skiedžiami. Mes siūlome įvairius eterinių aliejų mišinius, iš kurių kai kurie maišomi su baziniais aliejais, tokiais kaip jojobos arba migdolų. Tokie mišiniai gaminami specialiai išoriniam naudojimui, nes eterinių aliejų negalima naudoti tiesiogiai ant odos. Paruošti naudojimui eterinių aliejų mišiniai yra aiškiai identifikuoti. Natūralūs eteriniai aliejai gali šiek tiek skirtis priklausomai nuo sezono ar kilmės šalies.


Ar eteriniai aliejai turi klasifikavimo sistemą?
Nėra oficialios klasifikavimo sistemos. Visi AromaTale eteriniai aliejai yra gryni ir natūralūs bei aukščiausios kokybės.


Kokie yra AromaTale eterinių aliejų tyrimo kriterijai?
Mūsų kokybės užtikrinimo ir kokybės kontrolės skyriai laikosi specifikacijų, kurias naudoja eterinių aliejų ir kvapiųjų medžiagų pramonė.


Ar jūsų aliejai yra sintetiniai?
AromaTale neprekiauja sintetiniais aliejais.


Ar jūsų eteriniai aliejai nėra GMO?
Ne, nėra. Šiuo metu nėra komercinės kultūros, kuri būtų genetiškai modifikuota ir naudojama eteriniams aliejams gaminti. 


Ar išbandote savo eterinius aliejus dėl sunkiųjų metalų?
Sunkiųjų metalų įprastai nėra distiliuotuose eteriniuose aliejuose, nes šie metalai dažniausiai nėra pakankamai lakūs, kad galėtų susikoncentruoti distiliavimo procese.


Ar testuojate savo eterinius aliejus pesticidams?
Pesticidų likučiai eteriniuose aliejuose randami gana retai. Distiliuojant į eterinį aliejų galima pernešti tik hidrofilinius, termiškai stabilius ir lakius pesticidų likučius. Tik nedaugelis pesticidų turi šias savybes, todėl pesticidų kiekis distiliuotuose aliejuose paprastai yra nereikšmingas. Kadangi daugelis augalų, naudojamų eterinio aliejaus gamybai, yra labai aromatingi, jie natūraliai atbaido vabzdžius; daugelis jų net yra „kompanioniniai augalai“, pasodinti su pasėliais, siekiant atbaidyti vabzdžius.


Aš ir mano šeima eterinius aliejus vartojame tiesiai ant odos. Ar tai gerai, nes ant jūsų butelio užrašyta „Prieš naudodami eterinį aliejų ant odos, praskieskite“?
Ne, mes nepatariame to daryti. Odą galima sudirginti naudojant neskiestus eterinius aliejus tiesiogiai ant odos. Koncentruoti eteriniai aliejai yra nurodyti aromaterapijai, garinimui eterinių aliejų garintuve, o masažui būtina atskiesti baziniu aliejumi pagal receptą, arba naudoti jau paruoštus mišinius skirtus vietiniam naudojimui. Mes patariame remtis mūsų etiketės ir internetinio puslapio informacija ir įspėjimais.