Eteriniai aliejai svorio metimui

Eteriniai aliejai svorio metimui

Kai kalbame apie įvairiausius lieknėjimo būdus, retai prisimename eterinius aliejus, kaip kūno apimtis mažinančius pagalbininkus, o juk išties verta pasidomėti jų veikliosiomis savybėmis. Kai kurie eteriniai aliejai greitina medžiagų apykaitą, degina riebalus, padeda kontroliuoti alkio jausmą, odos būklę, taipogi šalina psichinę įtampą, kylančią dėl nepasitenkinimo savo figūra. Šiek tiek daugiau fizinio aktyvumo, šiek tiek mažiau užkandžiavimo, darbo bei poilsio režimas plius aromaterapija- visos šios priemonės padės priartėti prie figūros idealo bei mažesnių skaičių ant svarstyklių. Na, o kokie gi tie stebuklingi ekstraktai, liekninantys vien savo aromatu? Yra žinoma, kad Greipfruto, Rozmarino, Pipirmėtės, Apelsino, Pankolio, Levandos, Pelargonijos, Kadagio bei kai kurie kiti eteriniai aliejai mažina alkio jausmą, tereikia 3-6 kartus giliai įkvėpti kurio nors iš minėtų eterinių aliejų ar jų mišinių. Todėl virtuvę, kur dažniausiai valgome, taipogi galime nuolat aromatizuoti kuriuo nors iš minėtų eterinių aliejų arba kelių eterinių aliejų mišiniu – alkis kamuos tikrai kur kas mažiau, be to, valgant greičiau pajusime sotumo jausmą, tokiu būdu ir ištirpinsime bent dalį papildomų kilogramų. O dar spartesniam lieknėjimo procesui galime pasitelkti kūno apimtis mažinančius masažus, vonias bei įvyniojimus su eteriniais aliejais.

 

Štai kaip veikia kai kurie eteriniai aliejai, garsėjantys savo liekninačiomis savybėmis:

 

Lieknėjant, turime stebėti savo psichologinę būklę ir ryžtingai vyti iš savo aplinkos streso dirgiklius, priešingu atveju organizmas junta pavojaus signalą ir “atsideda“ riebalų atsargai. Išeiti iš užburto rato padeda ramus nusiteikimas, atsipalaidavimas bei didelė meilė sau, savo esminiams poreikiams bei troškimams, išmintingas, tikslingas negatyvo vengimas.  Lieknėjimo procesas yra tampriai susijęs su psichika bei emocijomis, o drastiškas maisto porcijų normavimas be pagarbos sau ir savo kūnui duoda tik laikiną rezultatą. 

 

Liekninamosios vonios. Vonios su eteriniais aliejais yra labai naudingos ir nervų sistemai, ir fizinei būklei, bet šį sykį – apie lieknėjimo procedūras. Tokios vonios turėtų būti pakankamai vėsios, iki 40 laipsnių temperatūros. Eterinius aliejus reikėtų skiesti arba baziniais aliejais, tokiais, kaip Migdolų ar Jojobos aliejais, arba natūraliu jogurtu. Liekninamosioms vonioms puikiai tinka jūros druska, prisotinta kraujotaką aktyvinančiais, skysčių perteklių šalinančiais eteriniais aliejais ar jų mišinių kompozicijomis. Ramiai pagulėti liekninamojoje vonioje nelabai išeis, nes eteriniams aliejams ir kitoms vertingoms medžiagoms reikia padėti kuo giliau prasiskverbti į odos sluoksnius, tam geriausiai tinka intensyvūs probleminių kūno vietų masažai sukamaisiais judesiais iš apačios į viršų su šiurkščia pirštine ar kempine. Po tokių vonių reikia nusiprausti po dušu, jei joms buvo naudotas natūralus jogurtas. 

  • Medžiagų apykaitą spartinanti vonia. Šiai voniai reiks saujos jūros druskos,12 lašų Kiparisų eterinio aliejaus ir 12 lašų Kadagio eterinio aliejaus. Eteriniamas aliejams reikia leisti 7 paras įsigerti į jūros druską ( šį mišinį reikia laikyti sandariai uždarytame stikliniame indelyje). Eterinių aliejų prisodrintą jūros druską arba Jojobos aliejų sumaišytą su eteriniais aliejais, pilame į šiltą, maždaug 40 laipsnių temperatūros vandenį, ir tokia vonia mėgaujamės maždaug 15-20 min. 
  • Riebalus deginanti vonia. Jai prireiks 8 lašų citrusinio eterinio aliejaus, geriausia Greipfruto arba Citrinos, 6 lašų Rozmarino eterinio aliejaus ir 6 lašų Kadagio eterinio aliejaus. Šiuos nuostabius ekstraktus reikia sumaišyti su 100 ml natūralaus jogurto, ir gautą mišinį pilti į šiltą, maždaug 40 laipsnių temperatūros vandenį. Nepamirškime gerai išmasažuoti probleminių kūno vietų – padėkime sau paspartinti riebalų deginimo procesą. Vonios trukmė – iki 20 minučių. 
  • Efektyvi vonia su Kardamono eteriniu aliejumi, mažinanti pilvo apimtis, celiulitą bei strijas- šiai voniai tereikia 15 lašų Kardamono eterinio aliejaus sumaišyto su 100 ml natūralaus jogurto. Vonios temperatūra– 40 laipsnių, procedūros trukmė– iki 20 minučių.

 

Masažai. Liekninamųjų masažų šalininkėms, eteriniai aliejai padės sumažinti papildomus centimetrus ant probleminių kūno vietų – talijos, pilvo, sėdmenų ar šlaunų. Tokie masažai su eteriniais aliejais yra limfodrenažiniai, spartinantys kraujo cirkuliaciją, išlyginantys odos nelygumus, mažinantys strijas, celiulitą ir, žinoma, kūno apimtis. Kiekvienai kūno zonai išmasažuoti sukamaisiais judesiais iš apačios į viršų reikėtų skirti maždaug po 5 minutes. Šių intensyvių masažų kursas yra 10-12 procedūrų, kurias galima kartoti kelis kartus per metus. Masažų poveikis ypač stiprus pirtyje, kuomet stipriai išprakaituojama, ir iš organizmo šalinami toksinai bei šlakai.

Neskiestų eterinių aliejų masažuoti į kūną negalima dėl jų stiprios koncentracijos, šiuos nuostabius ekstraktus derėtų maišyti su baziniu Jojobos ar Migdolų aliejumi, taip pat tinka kremas. 

Mišinio masažui reikėtų paruošti tik tiek, kiek reikia vienai procedūrai, kad nedingtų eterinių aliejų vertingosios savybės. 

 

Kad nepasiklystumėte eterinių aliejų ir jų veikliųjų savybių gausoje, štai keletas lieknėjimui padedančių  kompozicijų:

 

Įvyniojimai. Lieknėti bei atsikratyti celiulito padeda ir įvairūs įvyniojimai, tad, jei turime laiko namuose atlikti šias efektyvias procedūras, galime išmėginti ir jų poveikį. Paprastai tokia procedūra trunka iki 40 minučių, o jos kursas yra 12 kartų (ne daugiau, nei 2 procedūros per savaitę)– šiltai gulint, leiskime sau atsipalaiduoti, pasimėgauti ramybe arba paklausyti gražios muzikos. Įvyniojimams tereiks kraujo cirkuliaciją stimuliuojančių eterinių aliejų, bazinio aliejaus, kremo ar natūralaus jogurto pasirinktinai, plėvelės įvyniojimui, šiltų drabužių ir pledo. Prieš procedūrą reikia nusiprausti po dušu, sausai nusišluostyti ir eterinių aliejų – bazinio kremo/aliejaus/natūralaus jogurto mišiniu švelniai įtrinti problemines kūno sritis, masę sukamaisiais judesiais 2-3 minutes įmasažuojant į odą. Po to plėvele kelis kartus, negailint, apvyniojame problemines vietas, apsimauname šiltas kelnes (jei įvyniojami klubai, sėdmenys, šlaunys)  arba apsirengiame šiltą megztinį (jei įvyniojamas pilvukas, talija) ir apsiklojame šiltu pledu. Po šios karštos procedūros reikia nusiprausti po kontrastiniu dušu – štai ir viskas. Jau po 3 tokių įvyniojimų pastebėsime, kaip pagerėjo odos būklė, ir, jei per tą laiką saikingai maitinomės ir šiek tiek daugiau judėjome, sumažėjo kūno apimtys.

 

Keletas eterinių aliejų kompozicijų, įvyniojimo procedūras darančių dar efektyvesnes:

 

Linkime gražios draugystės su eteriniais aliejais, kūrybingo jų panaudojimo, o, svarbiausia, mylėkime save, jauskime savo vertę, tegu ir su keliais ar keliolika papildomų kilogramų!